East Warburton Redwood Forest

East Warburton Redwood Forest

Z Melbourne do Kalifornii w jedną godzinę? Czy to w ogóle jest możliwe? Niestety nie dysponujemy jeszcze prywatnym odrzutowcem, jednakże mieszkamy w pięknym stanie Victoria, w którym znajduje się wiele niezwykłych miejsc takich jak East Warburton Redwood Forest. Gotowi na wycieczkę?

Wchodząc do lasu można nagle przenieść się do innego, baśniowego świata. Czerwone sekwoje pną się wysoko do nieba, a promienie słońca ogrzewają zmarzniętą twarz. Olbrzymie gniazda porozrzucane są po całym lesie, a dookoła unosi się głucha cisza. Zamykając na chwilę oczy można wyobrazić sobie magiczne istoty przebiegające tuż obok. Każdy szelest sprawia, że na ciele zaczynają pojawiać się dreszcze.

East Warburton Redwood Forest powstał w 1930 roku jako eksperyment, kiedy to ponad 1476 kalifornijskich sekwoi zostało zasadzonych w równych rzędach, aby zbadać efekty wprowadzenia obcego gatunku drzew na australijską ziemię. Jako, że mogą one żyć nawet do 1800 lat (oraz osiągać wysokość do 115 metrów, czyli dwa razy większą niż obecnie), badania będą kontynuowane jeszcze przez setki lat.

Redwood Forest

Mieszkając na co dzień w Melbourne, wszechobecna cisza jest zarazem dziwnym, jak i pięknym uczuciem. Po relaksującym spacerze, ciekawym pomysłem jest również urządzenie sobie pikniku wewnątrz jednego z olbrzymich gniazd, których jest dziesiątki w całym lesie. Ich tworzenie zainicjował lokalny artysta David Digapony, nadając temu miejscu jeszcze bardziej magiczny charakter.


East Warburton Redwood Forest jest idealnym miejscem, aby odpocząć od zgiełku Melbourne. Jestem bardzo ciekawa co o nim myślisz? Lubisz leśne wędrówki? Koniecznie podziel się swoją opinią w komentarzu!