Złota jesień w Macedon Ranges

Australijska jesień

Mgliste poranki, drzewa mieniące się kolorami złota i czerwieni, długie wieczory spędzane z kubkiem gorącej czekolady przy kominku. Nie będę ukrywać – jesień jest moją ulubioną porą roku. Problem w tym, że znalezienie jesiennych akcentów w Australii nie jest wcale taką łatwą sprawą! Ale dla chcącego nic trudnego, prawda?

Australijska jesień rozpoczyna się 1 marca i trwa do końca maja. Niestety tylko kilka ze stanów takich jak: Victoria, South Australia i Tasmania może poszczycić się piękną, złotą jesienią. Mamy to szczęście, że mieszkamy w Melbourne, gdzie okolice w tym okresie aż eksplodują kolorami. Postanowiliśmy więc uciec na chwilę za miasto, aby przenieść się do złotej krainy.

Australijska jesień

Tuż o świcie zostawiliśmy za sobą uśpione Melbourne i wyruszyliśmy w drogę. Chwilę po zjeździe z autostrady na horyzoncie zaczynały pojawiać się pagórki, które stopniowo przekształcały się w pasmo niewielkich gór zwanych Macedon Ranges. Temperatura spadła o kilka stopni, a my opuściliśmy szyby w samochodzie, aby delektować się rześkim powietrzem. 

Australijska jesień

Mgła unosiła się nad górami, a na polanach rozleniwione krowy i owce skubały trawę. W oddali stado kangurów ucięło sobie drzemkę, a nad naszymi głowami co chwilę przelatywały kakadu. Drzewa mieniły się niesamowitymi kolorami złota, pomarańczu i czerwieni. Zżółknięte liście skrzypiały pod nogami, a dookoła unosiła się głucha cisza, przerywana od czasu do czasu chichotem kukabur. 

Australijska jesień

Przejeżdżając przez niewielkie miejscowości co chwilę zatrzymywaliśmy się przy przydrożnych farmach, aby spróbować lokalnych produktów, wypieków i przetworów. Ostatecznie dzień zakończyliśmy w jednej z winnic, gdzie z kieliszkiem wyśmienitego wina, już lekko zmęczeni, ale wciąż uśmiechnięci oglądaliśmy zachód słońca nad górami Macedon Ranges.


Co sądzisz o jesieni w Macedon Ranges? Koniecznie podziel się swoją opinią w komentarzu!